MENÜ

KAPAT

Cerrahi Yöntemler

Klasik
Cerrahi

Halk arasında açık ameliyat olarak da bilinir. Bu ameliyatlarda iman tahtası diye bilinen göğüs ön kemiği boydan boya açılarak ameliyat yapılır. Ameliyat kesisi yaklaşık 20-25 cm uzunluğundadır. En eski cerrahi yöntemlerden biridir. Hala kalp ameliyatlarının büyük bir bölümü bu şekilde yapılır.

Ekipte genellikle cerraha yardımcı olan ikinci ve üçüncü cerrahlar vardır.

Avantajları: Birçok farklı işlemin bir arada güvenle yapılmasına olanak sağlar. Cerrah için en konforlu ameliyat tiplerinden biridir.

Dezavantajları: Kemiğin kesilmesine bağlı komplikasyonlar olabilir. (Kemiğin kaynamaması, oynaması) İyileşme süresi daha uzundur. Kanama, enfeksiyon, ağrı yakınmaları kapalı ameliyatlara kıyasla daha fazla görülür. Kemik iyileşmesi tamamlanana kadar hastanın göğüs duvarını kollaması gereklidir. (Yan yatmama, ağırlık kaldırmama, kollardan kuvvet almama gibi)

Yorumlar

2

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Cem Alhanmehmet oğuz celik Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mehmet oğuz celik
Ziyaretçi
mehmet oğuz celik

erkeğim. 28 yaşındayım.biküspit aort var.3 kapaktan birinde sıkıntı varmış.yarı oturur pozisyonda uyumak zorunda kalıyorum.1-2 ay içinde size muane olmaya geleceğim büyük ihtimalle.
1-hangi hastanede görev yapıyorsunuz..sizi nasıl bulubilirim..
2-cevap vermiceksiniz büyük ihtimal ile..ama benim için bu çok önemli lüttfen..özaki ameliyatı fiyatı nedir..
buraya yazmak istemiyorsanız mailime yazın lütfen..aşşağa yukarı..fiyat almak için değil..çok yüksek ise şimdiden ev mev satıcam..o yüzden soruyorum..fiyatı nedir ameliyatın..bu diyeceğiniz rakam aşşağa yukarı olabilir..kendinizi bağlamıyorsunuz..öğrenmek için soruyorum.. oguzun4586@yandex.com
mail atarak ameliyat ücretini yazabilirseniz..inanın çok mutlu edersiniz beni..sgk m var..çorumda yaşıyorum..arabam yok..ve askerliği iptal etirmeye uğraşıyorum..yoksa bu gün otobüse atlayıp gelirim yanınıza..

Cem Alhan
Editor

Merhaba. Acıbadem Maslak hastanesinde çalışıyorum. 02123044895 Merve hanımdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun.