MENÜ

KAPAT

Cerrahi Yöntemler

Kateter Temelli
Girişimler

Bu ameliyatlar genellikle hibrit odalarda (anjiyo cihazı ve ameliyathanenin iç içe olduğu odalar) yapılır. Bu ameliyatlar genellikle kasıktan iğne deliğinden girilerek kateterler vasıtasıyla yapılır. Bazen kasık bölgesinde 3-4 cm’lik kesiler gerekebilir. Bu yolla istenilen bölgeye balon, stent, kaplı stent vs konabilir.

Avantajları: En az travmatik yöntemdir. Birçok işlem lokal anestezi ile yapılabilir.

Dezavantajları: Her hasta ve her hastalık için uygulanamaz. Hasta belli dozlarda radyasyon ve ilaç (kontrast madde) yüküne maruz kalır. Kullanılan malzemeler daha pahalıdır. Son yıllarda yaygınlaşmaya başladığından uzun dönem sonuçları belli değildir.

Yorumlar

8

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
.Sebiha KarakayaH. K. .Cem AlhanHULUSİ AKBEL Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
HULUSİ AKBEL
Ziyaretçi
HULUSİ AKBEL

Hocam merhaba benim rahatsızlığım kalp kası sertleşmesi ve genişlemesi buna bağlı ritm bozuklığu ve nefes darlığı var 2defa elektro şok işlemi yapıldı ama kısa süre sonra tekrar AF ye döndü 9 eylül üni. doktorum septal ablasyon önerdi başka bir doktorumda riskli diye önermedi ilaçların dozunu artırdık ama faydası olmuyor siz septal ablasyon yapıyormusunuz veya önerirmisiniz dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar

Cem Alhan
Editor

Merhaba, septal ablasyon kardiyologlar tarafından yapılır. İşlem başarısız olursa biz ameliyat yapabiliriz. Geçmiş olsun dileklerimle.

H. K. .
Ziyaretçi
H. K. .

Hocam merhaba
Ben 49 yaşındayım.Kalp mitral kapaklarda sorun var doktorlar birinin değişmesi ikincinin tamiri, tedavisi olabilir diyorlar. Büyük Çamlıca da oturuyorum. Bu kalp operasyonları Antunizade Hastanesinde oluyor mu. Bu operasyonlari maaliyetleri tahmini ne kadar. Çalışan devlet memurunun.
Kusura bakmayın internette dolaşırken bu saatte buldum. Iyi bayramlar.

Cem Alhan
Editor

Merhaba. Bu ameliyat Altunizade hastanemizde yapılmaktadır. Bu konuda oradan bilgi almanız gerekmektedir. Geçmiş olsun dileklerimle.

Sebiha Karakaya
Ziyaretçi
Sebiha Karakaya

Merhabalar, 9 yaşında olan yeğenimde aort kapakta eser yetmezliği olarak teşhis koyuldu fakat bununla ilgili herhangi bir ilaç tedavisi veya cerrahi bir uygulama da önerilmedi. Çocuğun son iki aydır nefes darlıkları artarken hızlı bir şekilde kilo kaybı da gözleniyor. Bununla ilgili alternatif olabilecek uygulamalar ve doktorlar araştırmaya başladık. Araştırmamda değerli hekiminiz Cem Alhan beyin yazılarını okudum. Bu konuda görüş ve önerilerinizi benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum .

Cem Alhan
Editor

Merhaba. Eser yetersizlik bu şikayetlere yol açmaz. Altında yatan başka bir şey olabilir. Tekrar kardiyoloğa görünmesinde fayda var. Geçmiş olsun.

.
Ziyaretçi
.

hocam, annem 52 yaşında romatizmal kalp kapak hastalığı var. uzun yıllardır takipli ve ilaçlı bir şekilde kontrollü gidiyorduk ancak son gittiğimiz doktor direk ameliyat olmalı dedi. sizin görüşünüzü almak istedim. mitral kapak yetmezliği ve aortta darlık var. hipertansiyon hastası annem ameliyat olmaktan çok korkuyor. değerlerine bakarak robotik cerrahi ile ameliyat olabilir mi ya da daha ameliyat olmadan hayatını idame ettirebilir mi yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
son eko da ölçülenler:
orta my,hafif ty
ava 0.78 ileri AD
orta my asendan a dilatasyon
hafif ty
lvh

Cem Alhan
Editor

Minimal invaziv cerrahiye kemik kesilmeden yapıyoruz. Ameliyat olması şart. Geçmiş olsun.